Telefon: 0216 305 13 13

Anket

En son hangi sigortayı yaptırdınız?

Kasko - %35
Trafik - %40
Sağlık - %12.5
Diğer - %12.5

Toplam Oy: 40

Bu anket için oy kullanımı sona erdi

Online Destek


Online Destek

MAPFRE GENEL SİGORTA’yla Sağlıkta Daha da Hızlı Hizmet

MAPFRE GENEL SİGORTA, sağlık alanında sigortalılarına sunduğu On-line (Web) Provizyon, Web-POS ve Yeni Santral Uygulaması’yla en iyi hizmeti sunmayı hedefliyor.

Sağlık sigortaları alanında en önemli konulardan biri olan sağlık hizmetleri esnasındaki provizyon sürecinde yaşanan aksamalara son vermek isteyen MAPFRE GENEL SİGORTA, On-line (Web) Provizyon ve Web-POS sistemi sayesinde müşteri ve anlaşmalı kurum memnuniyetini artırıyor. Konuyla ilgili olarak, MAPFRE GENEL SİGORTA Sağlık Grup Müdürü Dr. Baki İtez sistemin nasıl çalıştığını anlattı.

On-line (Web) Provizyon

Dr. İtez; “Hızlı, güvenilir ve kullanıcı dostu ara yüzle ayakta tedavi teminatlarında belirlenen limitlerde herhangi bir ek program kurulmasına gerek olmadan, direkt olarak Web üzerinden çalışabilen On-line (Web) Provizyon uygulaması sayesinde, maksimum müşteri ve anlaşmalı kurum memnuniyeti sağlanıyor."

Web-POS Provizyon Sistemi

"Web-POS Provizyon Sistemi özellikle anlaşmalı doktorlarda kullanılan, birkaç adımda tamamlanan hızlı ve kolay provizyon süreci sayesinde müşteriyle anlaşmalı doktor memnuniyetinin maksimuma ulaşması hedefleniyor. Öte yandan, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar haricinde iPad ve iPhone ile kolay kullanım sağlıyor” dedi.

MAPFRE GENEL SİGORTA’dan ‘Online Teklif’ Projesi

Teknolojiye önem veren ve yakından takip eden MAPFRE GENEL SİGORTA sağlık sigortalarında satış kanalları için Online Teklif projesini hayata geçiriyor. Program sayesinde satış kaynakları daha hızlı teklif oluşturabilecek, oluşturulan tekliflere tekrar erişim sağlayıp, güncelleyebilecekler.

Tekliflerde talep edilebilecek prim değerlendirmelerinde telefon trafiğini azaltmak adına sistem üzerinde çalışan bir otorizasyon sistemi kuruldu. Sağlık Underwriting ve Bireysel İşler Müdürü Arzu Tansuk Aydın Online Teklif projesi hakkında bilgi verdi.

Tansuk, “Satış kanallarımızın hazırlamış oldukları taslak tekliflerdeki güncelleme talepleri sistem üzerinden oluşturulan bir mesaj ile Genel Merkeze ulaştırılacaktır. Genel Merkez talebi değerlendirip teklif üzerinde ilgili güncellemeyi yapacak ve sistem üzerinden değerlendirme sonucunu E-mail yoluyla satış kanalına gönderecektir. Ayrıca satış kanalı, vadesi gelmiş poliçelerin otomatik olarak yenileme tekliflerini de hazırlayabilecektir. Satış kanallarımız kendi portföylerine ait üretim, yenileme ve tazminat raporlarını alabilecek böylece kendi istatistiklerini çok daha kolay çalışabilecekler. Satış kanalı Genel Merkez tarafından tanzim edilmiş kendi portföyüne ait bütün poliçe detaylarını aynı anda görüntüleyebilecek, poliçe ya da sertifikalarıyla ilgili yazılı çıktı alabilecekler. Bu sayede üretim süreçleri kısalacak, sigortalıların memnuniyeti artacak, satış kanallarına sigortalılardan gelebilecek poliçe, tahsilat ve tazminatla ilgili sorulara anlık olarak şirkete dönüş yapmadan cevap verebilecekler. Bu şeffaf duruşla satış kanalımızın bize ulaşılabilirliği artacak, daha verimli ve hızlı hizmet verebilmeleri kolaylaşacaktır” dedi.

Fitch’den MAPFRE GENEL SİGORTA’ya Bu Yıl da “AA Notu” Geldi

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings tarafından 10 Nisan 2012 tarihinde yapılan değerlendirmeye göre, MAPFRE GENEL SİGORTA’nın AA olan ulusal finansal güçlülük notu teyit edildi, görünümünü ise durağanda tuttu.

Fitch’den yapılan açıklamaya göre, notun teyit edilmesi, şirketin güçlü sermaye yapısından, ihtiyatlı yatırım politikasından ve sigortacılık kurallarını dikkate alan güçlü fiyatlama politikasından kaynaklandı.

Fiyatlama Politikası Başarıyı Getirdi

Söz konusu finansal güçlülük notunun aynı zamanda, MAPFRE GENEL SİGORTA’ya MAPFRE Grubu (MAPFRE SA) içerisindeki stratejik önemini yansıttığı vurgulandı. Şirketin MAPFRE SA’nın bir parçası olmasının, şirkete finansal esneklik sağladığı ve MAPFRE SA’nın kurumsal yönetim, risk yönetimi ve süreç yönetimi konusundaki uzmanlığından faydalanma imkânı sağladığı belirtildi.

Fitch, MAPFRE GENEL SİGORTA’nın yatırım portföyünü ihtiyatlı ve poliçe sahiplerine olan yükümlülüklerini karşılayacak ölçüde likit olarak değerlendirmektedir. Şirketin son yıllarda hisse senetleri, gayrimenkuller ve sermaye yatırım şirketleri gibi riskli varlıklara yaptığı yatırımlar azalmış olup, portföy yapısı ağırlıklı olarak nakit ve nakit benzeri varlıklar ile kısa vadeli kamu kâğıtlarından oluşmaktadır.

Acenteleri Tanımak İçin ‘Panorama Sistemi’

Sigorta sektöründe ürün ve hizmetlerin çeşitliliğinin büyük bir hızla artması, sektörün prim üretiminin yarısından fazlasını gerçekleştiren acentelerin hem seçeneklerinin hem de çalıştıkları şirketlerden beklentilerinin artmasına neden oldu. Bu anlamda kendini sürekli yenileyen MAPFRE GENEL SİGORTA, acentelerine yönelik yeni bir hizmete daha başladı. Acentelere daha yakın olmak ve etkin hizmet vermesini sağlamak adına “Panorama Sistemi”ni geliştirdi.

Bilgi İşlem Yatırımı Sadakati Artırır

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MAPFRE GENEL SİGORTA Acente Pazarlama ve Acente Destek Servis Yöneticisi Seydi Demir, bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin kullanan şirketlerle çalışan acentelerin; gerek kendi performanslarını anlık olarak izleme ve büyüme hedeflerini daha etkin takip edebilme, gerekse müşterilerine daha hızlı hizmet verme açısından bir adım öne geçmiş durumda olduklarını söyledi. Demir, “Hızlı ve etkin hizmetin, ölçülebilir, sürdürülebilir yüksek performansın öneminin daha fazla arttığı ve yoğun bir rekabetin yaşandığı günümüz sigorta sektöründe bilgi işlem yatırımlarına önem veren şirketlerin acentelerinin, şirketlerine olan sadakati de aynı oranda artmaktadır” dedi.

Kurumsal Hafızayla Acentelere Etkin Ulaşım

MAPFRE GENEL SİGORTA için özellikle son üç yıllık süreçte büyük bir hızla sayıları artan acenteleriyle ilgili gerekli tüm bilgileri toplayarak bir kurumsal hafıza oluşturmanın ilerideki hedeflerine ulaşmak için büyük önem taşıdığını söyleyen Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketimizin gelişimi, büyümesi ve acente sayısının artmasına paralel olarak teknik ve diğer servislerimizin acentelerimizi daha da yakından tanıması ve en iyi hizmeti vermesini sağlamak amacıyla “Panorama Sistemi”ni oluşturduk. Amacımız, acentelerimizle ilgili her türlü bilgiyi toplayarak şirketin her kademesinde çalışan arkadaşımızın bu bilgiye ulaşmasını sağlamak ve acentelerimizi daha yakından tanımak.”

Yeni sistemle beraber acentelere daha etkin ulaşıp, isteklerini anlayarak; ürün, hizmet ve kampanyalarını bu yönde şekillendirme olanağı sağlayacaklarını ifade eden Demir, “Acentelerin özlük bilgileri, ofislerine ilişkin detaylar, portföy yapıları, iletişim bilgileri, müşteri profilleri, satış yöntemlerini kapsayacak bilgilerle oluşturulacak sistem sayesinde, acentelerin performanslarını, şirketimizdeki gelişimlerini ve beklentilerini ölçmek ve buna göre stratejilerimizi şekillendirmek çalışanlarımızın temel amacıdır” dedi.

Kaynak: http://www.sigortacigazetesi.com.tr/haberler/81-haberler/3481-mapfre-genel-sitayla-sagli-daha-da-hit-.html

DİKKAT! SETUR SİGORTA, burada yayımlanan haberin içeriğinden ve doğruluğundan sorumlu değildir.
Önceki Sayfa  Ana Sayfa

İş Ortaklarımız

Mapfre Genel Sigorta
Allianz Sigorta
Mapfre Genel Yaşam
Groupama
AXA Sigorta

Sektörel Haberler

Tarım Sigortaları 6 Yılda 8 Kat Büyüdü

TARSİM, 2012 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Rapora göre, 2012 yılında poliçe ...

Hayat Sigortaları Üretimindeki Gerilemeye Rağmen Sektör Reel Olarak Büyümeyi Sürdürdü

2012’nin ilk 6 ayında toplam prim üretimi 10 milyar 66 milyon lira oldu. Hayat ...

Sektör 3 Yıl Sonra Kaskoda Teknik Kârı Gördü

Hazine Müsteşarlığı, kasko branşında şirketlerin genel olarak daha dikkatli ve ...

Marmaray’a MAPFRE Güvencesi

Marmaray Projesi’nin sinyalizasyon ve ray döşeme işleri MAPFRE GENEL SİGORTA ta...

Allianz’dan Özel Sağlık Sigortalarında Avantajlar

Allianz Sigorta, 1 Haziran itibariyle özel sağlık sigorta poliçelerinde kaçırıl...

Deprem İtalya'nın Kalbini Vurdu

İtalya’nın Emilia Bölgesi’nde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin izleri ...

MAPFRE GENEL SİGORTA’dan Gençliğe Yönelik Yeni Bir Ürün

MAPFRE GENEL SİGORTA, sigorta bilincini genç nesillere aşılamak ve gençlerin si...

MAPFRE Sektörün En Kârlı Şirketlerinden

Türkiye’de çok rekabetçi bir piyasa ortamı olduğunu belirten MAPFRE GENEL SİGOR...

MAPFRE GENEL SİGORTA’yla Sağlıkta Daha da Hızlı Hizmet

MAPFRE GENEL SİGORTA, sağlık alanında sigortalılarına sunduğu On-line (Web) Pro...

Hayat Dışında Zararlı Geçen 5 Çeyrekten Sonra Az da Olsa Kâr Geldi

Hayat dışında en son 2010 yılının 9 aylık rakamlarına göre teknik olarak kâr ed...

Doğal Felaketlerin Verdiği Zararlar Pahalıya Patladı

2011 yılında doğal afetlerin ekonomiye zararı 380 milyar dolar oldu. Japonya de...

Allianz Sigorta ile En Mutlu Gününüz Güvence Altında

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz, 2011 yılında geliştirdiği Tür...

Japonya Depreminin Sigortalı Hasarı 17 Milyar Dolar

11 Mart depremi, tsunami ve şiddetli kasırgalar sebebiyle, Japon hayat dışı sig...Facebook Twitter Google+