Telefon: 0216 305 13 13

Anket

En son hangi sigortayı yaptırdınız?

Kasko - %35
Trafik - %40
Sağlık - %12.5
Diğer - %12.5

Toplam Oy: 40

Bu anket için oy kullanımı sona erdi

Online Destek


Online Destek

MAPFRE Sektörün En Kârlı Şirketlerinden

Türkiye’de çok rekabetçi bir piyasa ortamı olduğunu belirten MAPFRE GENEL SİGORTA Yönetim Kurulu Başkanı Solanes, buna rağmen MAPFRE GENEL SİGORTA’nın en kârlı şirketlerden biri olmaya devam ettiğini söyledi.

MAPFRE GENEL SİGORTA acenteler toplantısı, 27-29 Nisan 2012 tarihlerinde Kıbrıs’ın Bafra Bölgesi’ndeki Nuh’un Gemisi Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, MAPFRE’nin fark yaratarak sektörde öne çıktığına vurgu yapıldı. Toplantının açılışını yapan İlker Sırtıkırmızı, konuşmasına her yıl toplantıları için belirledikleri sloganlardan bahsederek başladı. Bu seneki sloganlarında “Farklılık” ile öne çıktıklarını vurgulayan Sırtıkırmızı, “2009 yılında MAPFRE ile birlikte yeni kimliğimizle başlattığımız değişim süreciyle, bugünün temellerini daha da sağlamlaştırmaya gittik ve ‘Değişim Başlıyor’ dedik. 2010 yılında gerek sahip olduğumuz, gerekse sektördeki istikrarlı ve güvenilir duruşumuzla bizi ileride daha farklılaştıracak en temel unsurları oluşturmak yolunda bir adım attık. ‘Köklü bir geçmiş, güvenli bir gelecek’ diyerek, 2011’de MAPFRE GENEL SİGORTA’nın en etkin parçası olan siz acentelerimizden aldığımız güçle sağlam ve güvenilir adımlarla daha da büyümeyi hedefledik. 2012’de bu bilinci ve farkı korumanın, fark yaratmak kadar önemli olduğu düşüncesiyle birleştirerek siz değerli aile üyelerimizle birlikte daha da ön plana çıkarttık. Biliyoruz ki, ileriye dönük umutlar şimdiki gücün kaynağıdır, bizimse en büyük kaynağımız sizlersiniz” diyerek sözü MAPFRE GENEL SİGORTA Yönetim Kurulu Başkanı Pedro Lopez Solanes’e bıraktı.

‘MAPFRE Bağımsız ve Hümanisttir’

Konuşmasında, MAPFRE Grubu’nun çalışmaları konusunda bilgi veren Solanes MAPFRE’nin kurumsal ilkelerini şöyle sıraladı: “Herhangi bir kişi veya kuruma bağımlı olmamak, etik ve toplumsal sorumluluğunun bilincinde davranış, hümanizm ve kişi odaklı yaklaşım, MAPFRE Grubu iş faaliyetleri ile MAPFRE Vakfı faaliyetleri arasında özenli ayrım, kurum politikalarımızın temelini oluşturuyor.”

MAPFRE Grubu’nun organizasyon yapısı konusunda bilgi veren Solanes, halen 46 ülkede 5.317 ofis, 34 bin 390 çalışanla hizmet verdiklerini ve 2011 yılı sonunda 20 milyar Euro'ya yakın prim üretimi gerçekleştirerek vergi sonrası 963 milyon Euro net kâr elde ettiklerini söyledi.

‘Büyürken de Kâr Ediyoruz’

Konuşmasında, MAPFRE GENEL SİGORTA’nın da bünyesinde bulunduğu MAPFRE INTERNATIONAL’ın çalışmalarını da tanıtan Solanes, “Uluslararası sigorta bölümünde yer alan bu kuruluşumuzun misyonu, İspanyolca konuşulmayan piyasalarda faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin çoğunluk hisselerini almak ve bu kuruluşları yönetmektir. Faaliyetleri MAPFRE Grubu’nun stratejileri ve amaçlarıyla örtüşür” dedi.

MAPFRE INTERNATIONAL bünyesinde yer alan şirketlerin faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Pedro Lopez Solanes, MAPFRE GENEL SİGORTA’yla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de çok rekabetçi bir piyasa ortamı var. MAPFRE GENEL SİGORTA buna rağmen pazarda en çok kâr eden şirketlerden biri olmaya devam ediyor. Şirketimiz son üç yılda büyük gelişme gösterdi. Bölge Müdürlüğü sayısı 6’dan 14’e çıkarıldı. Acente sayımız 303’ten 1526’ya yükseldi.”

'Pazar Payımız Artıyor'

Toplantıda 2011 yılı sektör sonuçlarını ve 2012 yılının üç aylık verilerini değerlendiren MAPFRE GENEL SİGORTA Genel Müdürü Serdar Gül, “2011 yılında yüzde 24’lük prim artışıyla 643 milyon liralık üretim gerçekleştirdik. Pazar payımız yüzde 4 oldu. Ancak 2012’nin şubat ayı sonuçlarına göre primimizi yüzde 62 artırarak en çok prim üreten 6. şirket konumuna yükseldik. Pazar payımız da yüzde 6’ya çıktı” dedi.

2011 yılında 55 milyon lirayla en çok teknik kâr elde eden 3. şirket olduklarını belirten Serdar Gül, “Teknik kârın yazılan prime oranı dikkate alındığında yüzde 8’le sektör üçüncüsü durumundayız. 2011 yılı vergi sonrası net kâr sıralamasında ise 32 milyon lirayla beşinci olduk. Net kâr/prim oranı açısından da sektörde dördüncü şirketiz” şeklinde konuştu.

Üç Aylık Veriler

MAPFRE GENEL SİGORTA’nın finansal sonuçlarını da değerlendiren Genel Müdür Serdar Gül şunları söyledi: “Şirketimiz güçlü sermaye yapısıyla sektörün önde gelen şirketlerinden biridir. Öz sermaye/gerekli öz sermaye oranında sektör ortalaması yüzde 144 iken MAPFRE GENEL SİGORTA’nın oranı yüzde 294’e ulaşıyor. Geçen yıl ilk 3 ayda 169 milyon lira olan prim üretimimizi yüzde 49 oranında artırarak 251 milyon liraya çıkardık. İlk 3 ayda teknik kârımız yüzde 10 artarak 16 milyon lirayı aştı, brüt bilanço kârımızda bir azalma yaşansa da 3 ayda 10 milyon liranın üzerinde bilanço kârı elde ettik.”

Konuşmasında MAPFRE’nin yeni ürünü “Süper Kobim Paket” ürünü ve “Sağlık Acente Online Teklif Programı” konusunda acentelere detaylı bilgi veren Genel Müdür Serdar Gül, “Acente Online programına ilişkin mayıs ayı içinde kullanım eğitimleri düzenlenecek ve kılavuz hazırlanacak. Acente Online Teklif Programı kullanımıyla ilgili destek hizmeti genel müdürlük bünyesindeki ‘Helpdesk’ ile gerçekleştirilecek” dedi.

Sağlık Branşındaki Yenilikler

Acentelere daha sonra sağlık branşındaki yenilikler ve projeler konusunda bilgi veren Serdar Gül, şirketin bu branşta gerek fiyat avantajı gerekse acente komisyonu avantajlarıyla pazar payını büyütmeyi hedeflediğini söyledi. Genel Müdür Serdar Gül, Her Şey Yolunda, Panorama, Tek Ekran Projesi ve CRM Projesi konusunda acentelere bilgi verdi ve Müşteri Araştırma Raporu hakkında sektöre ve MAPFRE GENEL SİGORTA’ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Flamenko Coşkusu ve Aşkın Nur Yengi

MAPFRE GENEL SİGORTA acenteler toplantısının ilk günü Flamenko coşkusu yaşandı. Jose Manuel Reina Gomez ve Işıl Reina Gomez’in cuma akşamı sundukları Flamenko Alaturka gösterisi Mapfre'liler tarafından ilgiyle izlenirken, ikili cumartesi günü de isteyen konuklara Flamenko dersi verdi.

Gala yemeğinde sahneye çıkan Aşkın Nur Yengi de şarkılarıyla MAPFRE GENEL SİGORTA’lıları coşturdu. Birçok şarkıda Aşkın Nur Yengi’ye eşlik eden acenteler, oldukça keyifli anlar yaşadılar.

MAPFRE GENEL SİGORTA acenteler toplantısının bir diğer etkinliği de cumartesi günü öğleden sonra düzenlenen Gazi Mağusa gezisi oldu. Acentelerin büyük ilgi gösterdiği turda Gazi Mağusa’nın tarihi ve turistik yerleri gezildi.

Kaynak: http://www.sigortacigazetesi.com.tr/haberler/81-haberler/3646-mapfre-sektorun-en-karlileri.html

DİKKAT! SETUR SİGORTA, burada yayımlanan haberin içeriğinden ve doğruluğundan sorumlu değildir.
Önceki Sayfa  Ana Sayfa

İş Ortaklarımız

Mapfre Genel Sigorta
Allianz Sigorta
Mapfre Genel Yaşam
Groupama
AXA Sigorta

Sektörel Haberler

Tarım Sigortaları 6 Yılda 8 Kat Büyüdü

TARSİM, 2012 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Rapora göre, 2012 yılında poliçe ...

Hayat Sigortaları Üretimindeki Gerilemeye Rağmen Sektör Reel Olarak Büyümeyi Sürdürdü

2012’nin ilk 6 ayında toplam prim üretimi 10 milyar 66 milyon lira oldu. Hayat ...

Sektör 3 Yıl Sonra Kaskoda Teknik Kârı Gördü

Hazine Müsteşarlığı, kasko branşında şirketlerin genel olarak daha dikkatli ve ...

Marmaray’a MAPFRE Güvencesi

Marmaray Projesi’nin sinyalizasyon ve ray döşeme işleri MAPFRE GENEL SİGORTA ta...

Allianz’dan Özel Sağlık Sigortalarında Avantajlar

Allianz Sigorta, 1 Haziran itibariyle özel sağlık sigorta poliçelerinde kaçırıl...

Deprem İtalya'nın Kalbini Vurdu

İtalya’nın Emilia Bölgesi’nde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin izleri ...

MAPFRE GENEL SİGORTA’dan Gençliğe Yönelik Yeni Bir Ürün

MAPFRE GENEL SİGORTA, sigorta bilincini genç nesillere aşılamak ve gençlerin si...

MAPFRE Sektörün En Kârlı Şirketlerinden

Türkiye’de çok rekabetçi bir piyasa ortamı olduğunu belirten MAPFRE GENEL SİGOR...

MAPFRE GENEL SİGORTA’yla Sağlıkta Daha da Hızlı Hizmet

MAPFRE GENEL SİGORTA, sağlık alanında sigortalılarına sunduğu On-line (Web) Pro...

Hayat Dışında Zararlı Geçen 5 Çeyrekten Sonra Az da Olsa Kâr Geldi

Hayat dışında en son 2010 yılının 9 aylık rakamlarına göre teknik olarak kâr ed...

Doğal Felaketlerin Verdiği Zararlar Pahalıya Patladı

2011 yılında doğal afetlerin ekonomiye zararı 380 milyar dolar oldu. Japonya de...

Allianz Sigorta ile En Mutlu Gününüz Güvence Altında

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz, 2011 yılında geliştirdiği Tür...

Japonya Depreminin Sigortalı Hasarı 17 Milyar Dolar

11 Mart depremi, tsunami ve şiddetli kasırgalar sebebiyle, Japon hayat dışı sig...Facebook Twitter Google+